E-poe kasutustingimused

Aatrium e-poe kasutustingimused

1. Üldtingimused

1.1 Käesolevad e-poe kasutustingimused kehtivad Aatrium Sisustuskaubamaja AS internetipoest tellitud kaupade ostu-müügilepingutele.

1.2 E-poe omanik ja müügilepingu sõlmija on Aatrium Sisustuskaubamaja AS (registrikood 10456706), asukohaga Pärnu mnt 238, Tallinn 11624 (edaspidi nimetatud „Aatrium“).

1.3 Aatriumil on õigus käesolevaid tingimusi muuta, teavitades sellest veebilehel www.aatrium.ee.

1.4 Mistahes muudatusi ei rakendata tagasiulatuvalt.

1.5 E-poes kuvatud fotod on illustratiivsed, kaubad võivad tegelikkuses erineda fotol kujutatud kaupadest. Toote värvitoon võib erineda tegelikkusest kuvari seadete tõttu.

1.6 Aatriumi e-poe fotode, tekstide jm materjalide autoriõigus kuulub Aatriumile või tema koostööpartneritele.

7.2. Aatriumi e-poe fotode, tekstide või muude autoriõigusega kaitstud teoste ärilistel eesmärkidel kasutamine ei ole lubatud.

 

2. Kliendiks registreerimine

2.1 Kliendiks registreerimisel salvestatakse ostja andmed Aatriumi andmebaasi ning ei ole vaja igal ostul uuesti sisestada.

2.3 Kliendiks registreerimisel on võimalik liituda Aatriumi püsikliendiprogrammiga, selleks tuleb ennast autoriseerida ID kaardi või Mobiil-ID-ga.

2.3 Tellimuse täitmiseks kogutavat informatsiooni ei väljastata kolmandatele osapooltele. Kogutavad andmed on:

- nimi

- aadress

- e-mail

- telefoninumber

 

3. Hinnad, tellimuse vormistamine ja tasumine

3.1 Aatrium.ee kodulehel olevad toodete hinnad on eurodes.

3.2 Kõik hinnad sisaldavad Eesti Vabariigis kehtivat käibemaksu.

3.3 Ostu saab vormistada külalisena või ennast kasutajaks registreerides.

3.4 Olles välja valinud sobiva kauba, klikkige  "Lisa ostukorvi".
3.5 Tellima asumiseks klikkige "Ostukorvis" lingile "Vormista ost". 

3.6 Kui olete valinud sobiva tarneviisi, vajutage nuppu "Jätka", seejärel saate valida makseviisi.

3.6.1 Kui tasute kauba eest pangalingiga, valige pank, kust soovite ülekande teha. Palume kasutada tellimusel märgitud viitenumbrit. Kui olete internetipangas makse sooritanud, vajutage kindlasti nuppu „Tagasi kaupmehe juurde”.

3.6.2 Ülekandega maksmisel, märkige selgitusse tellimuse number. Ettemaks tuleb tasuda vähemalt 50% ulatuses.

3.6.3 Broneering kehtib ettemaksuta 5 tööpäeva ja tarneaja arvestust alustatakse ettemaksu laekumisel.

3.6.4 Kaup väljastatakse kogu ostusumma laekumisel Aatirum Sisutuskaubamaja AS kontole.

3.7 Müügiarve toimetatakse Teile koos kaubaga. Vajadusel on võimalik kauba kohaletoimetamise aadress määrata arve saaja aadressist erinevana.

3.8 Tasumata tellimused tühistatakse 5 päeva möödumisel tellimuse vormistamise hetkest.

 

4. Kauba kättetoimetamine

4.1 E-poest tellitud kaupa on võimalik kätte saada ise kaubale järele tulles või valides ostukorvis meelepärase tarneviisi.

4.2 Tarneviisid on:

4.2.1 "Kulleriga koju" – Aatrium toimetab kauba tellimusel märgitud aadressile. Enne kauba väljasaatmist võetakse Teiega ühendust kohaletoimetamise täpse aja kokku leppimiseks.

4.2.1.1 Kauba kättetoimetamine toimub alles pärast kogu Tellimuse järgi tasumisele kuuluva summa laekumist Aatriumi kontole. 

4.2.1.2 Transpordi hind lisandub tellimusele märgitud aadressi alusel. Transpordi hind on e-poest tellides 29 eurot üle Eesti. 

4.2.1.3 Transpordi hind ei sisalda korrusetasu.

4.2.1.4 Tallinna ja Harjumaa piires on korrusetasu 4 € (KM-ga). Korrusetasu tuleb ostukorvi lisada ostu hetkel.

  • Valides ostukorvis maakonnaks Harju, kuni 30 km + korruse info, toimetatakse kaup tuppa.
  • Valides  ostukorvis maakonnaks Harjumaa (st vedu toimub kaugemale kui 30 km Tallinnast), toimetatakse kaup ukse ette.
  • Väljaspool Tallinnat ja Harjumaad pakume transporti maja ette.

4.2.3 "Ise järgi" - Tellitud kaubad saate kätte meie laost, mis asub aadressil Pärnu mnt 232/9, Tallinn. Tellimuse komplekteerimisest teavitame teid.

4.2.3.1 Pärast broneeringu eest tasumist on võimalik kaupa hoida meie laos tasuta 7 päeva,

alates 8-st päevast hoiustamistasu 1% ostu maksumusest päevas.
4.2.4 "SMARTPOST PAKIAUTOMAAT" – Tarneviisiga on võimalik transportida ainult väikesemahulisi tooteid (nt kodukaubad). Valik on ostukorvis võimaldatud kui ostukorv sisaldab ainult pakiautomaadi mõõdulisi tooteid. Smartpost toimetab tellimuse pakiautomaati kuni 3 tööpäeva jooksul. Kauba üleandmine kättetoimetamiseks toimub alles pärast kogu Tellimuse järgi tasumisele kuuluva summa laekumist Aatriumi kontole. 
4.2.5 "SMARTPOST KULLER" - Tarneviisiga on võimalik transportida ainult väikesemahulisi tooteid kaaluga kuni 35kg. Smartposti kuller toimetab kauba tellimusel märgitud aadressile kuni 3 tööpäeva jooksul. Enne kauba väljasaatmist võetakse eelnevalt telefoni teel ühendust. Kauba üleandmine kättetoimetamiseks toimub alles pärast kogu Tellimuse järgi tasumisele kuuluva summa laekumist Aatriumi kontole. 

4.3 Kauba kättesaamisel kohustub ostja koheselt kontrollima kaupade kogust ja vastavust tellimusele ning allkirjastama saatelehe. Kui ostja märkab kauba vastuvõtmisel, et kaubad ei vasta tellimusele, saatelehel märgitud andmetele või pakendil ja toodetel on olulised vigastused, on ostjal õigus keelduda kaupade vastuvõtmisest ning kaubad kullerile tagastada.

4.4 Transpordime kaupa Eesti piires.

 

5. Tellimuse täitmise tähtajad

5.1 Tellimuse täitmise tähtaeg sõltub tellitavatest toodetest.

5.2 Kui tellitud kaubad on Aatriumi laos olemas, väljastame need Teile järgneva tööpäeva jooksul.

5.3 Kui kaup ei ole Aatriumi laos on tellimise aeg, sõltuvalt tootest, 2-16 nädalat. Täpse tarneaja teatame Teile telefoni või e-posti teel hiljemalt kolme tööpäeva jooksul pärast tellimuse esitamist.

5.4 Nädalavahetusel esitatud tellimused käsitletakse uuel nädalal esimesel tööpäeval.

 

6.Tellimuse muutmine või tühistamine

6.1 Kui ostja on tasunud tellimuse eest ning soovib seda muuta, siis saab seda teha, taganedes 14 päeva jooksul müügilepingust.  Kui te ei ole veel tellitud kaupa kätte saanud - teavitage meid sellest telefonil

614 0207 või e-posti aadressil e-pood@aatrium.ee

6.2 Kui tellitud kaup erineb e-poes nähtust või kaup ei vasta ostja ootustele, siis on õigus see kaup 14 päeva jooksul tagastada.

6.3 Tagastatav kaup peab olema pakendis, kasutamata ja müügikõlbulik.

6.4 Tellitud mööblist loobumisel on Aatriumil õigus kinni pidada 10% kauba maksumusest.


7. Toote tagastamine.

7.1 Ostjal on õigus taganeda e-poes sõlmitud müügilepingust ning tagastada e-poest ostetud kaup 30 päeva jooksul. Taganemistähtaeg lõpeb 30 päeva möödumisel alates päevast, mil kaup on ostjale üle antud. 14 päevane tagastamisõigus ei laiene äriklientidele.

7.2. Müügilepingust taganemiseks ja kauba tagastamiseks peab ostja esitama taganemisavalduse ja edastama selle e-posti teel: e-pood@aatrium.ee.

7.3 Taganemisavalduses tuleb esitada järgmine info:

- tellimuse või arve number;

- kauba kättesaamise kuupäev;

- ostja nimi;

- tagastatava kauba täpne nimetus;

- võimalusel kauba tagastamise põhjus. Ostja ei ole kohustatud kirjeldama kauba tagastamise põhjust, kuid Aatriumi kaupade ja teenuste kvaliteedi parandamiseks oleme tagasiside eest tänulikud.

7.4. Ostja peab taganemisavalduses nimetatud kauba tagastama hiljemalt 14 päeva jooksul taganemisavalduse esitamisest. Kauba võib tagastada Aatriumi lattu (Pärnu mnt 232/9, Tallinn) või saates selle tagasi kulleriga Aatriu Sisustuskaubamaja lattu Pärnu mnt 232/9, Tallinn.

7.5. Taganemisõiguse kasutamise korral tagastab Aatrium ostjale kõik ostjalt saadud maksed, sealhulgas kättetoimetamiskulud  hiljemalt 14 päeva möödumisel alates päevast, mil Aatrium sai teada ostja otsusest kaubad tagastada.

7.6. Tagastatava kauba pakendamisega ja kauba tagastamisega seotud kulud kannab ostja.

7.7. Ostjal on e-poest tellitud kaubaga õigus tutvuda viisil, mis võimaldab tutvuda kauba olemuse, omaduste ja toimimisega. Selleks, et veenduda kauba olemuses, omadustes ja toimimises, võib kaupu käsitseda ja kasutada üksnes nii nagu lubatakse tavapäraselt seda teha poes. Tagastatav kaup peab olema kasutamata. Ostja vastutab kauba väärtuse vähenemise eest, mis on tingitud kauba kasutamisest muul viisil, kui on vaja kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks. Ostja peab tutvuma kaupadega ettevaatlikult, avama pakendi seda kahjustama, mitte eemaldama silte/kaitsekilesid jms. Ostja vastutab kaupade tagastamisel väärtuse vähenemise eest.

7.8. Tagastatud kaup ja selle juurde kuuluvad dokumendid (kasutusjuhend, garantiitingimused jms) peavad olema puuduseta, täiskomplektsed, originaalpakendis ja kasutamata. Kui tagastatav kaup, kauba juurde kuuluvad juhendid ning muud dokumendid ja/või kauba pakend on halvenenud asjaolude tõttu, mille eest vastutab ostja, on Aatriumil õigus tasaarvestada kauba väärtuse vähenemine ostja poolt asja eest tasutud ning ostjale tagastamisele kuuluva summaga. Tasaarvestamiseks saadab Aatrium ostjale tasaarvestamise avalduse tellimuse vormistamisel esitatud e-posti aadressile.

7.9 Pakendist välja võetud madratsile tagastamisõigus ei laiene hügieenilistel põhjustel (võs 53 lg 4 p 41).

7.10 Tellimuse tühistamise või toote tagastamise korral kantakse ostu eest tasutud summa Teie poolt näidatud pangakontole hiljemalt 14 päeva jooksul, alates tellimuse tühistamisest.

7.11. Tagasimaksed tehakse kasutades sama makseviisi, mida ostja kasutas makse tegemiseks, kui pooled ei ole kokku leppinud teisiti.

 

8. Nõuetele mittevastavate kaupade tagastamine

8.1. E-poest ostetud kaupadele kehtib 2-aastane pretensioonide esitamise tähtaeg. Aatrium vastutab kaupade nõuetele mittevastavuse ja puuduste eest kui mittevastavus oli olemas kauba ostjale üleandmise hetkel.

8.2. Aatrium ei vastuta kauba puuduste eest, mis on tekkinud kauba mittenõuetekohase või mittesihipärase paigaldamise, kasutamise ja/või hooldamise tõttu.

8.3 Aatrium ei vastuta kauba puuduste ees, mis tekkisid kaubale normaalse kulumise käigus.

8.6. Küsimuste, probleemide või kaebuste korral võtke palun ühendust Aatriumi e-poe klienditeenindusega telefonil 614 0207 või e-posti aadressil e-pood@aatrium.ee.

 

9. Vaidluste lahendamine

9.1. Vaidluste lahendamisel lähtutakse Eesti Vabariigi õigusest.

9.2. Ostja ja Aatriumi vahelised vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kui Aatrium on keeldunud ostja kaebuse rahuldamisest või ostja ei ole nõus pakutud lahendusega ja leiab, et on rikutud tema õigusi või kahjustatud tema huve, võib ostja esitada kaebuse tarbijavaidluste komisjonile (aadressil Pronksi 12, 10117 Tallinn või e-posti aadressil avaldus@komisjon.ee) või kohtule.

 

 

Aatrium Sisustuskaubamaja AS

E-poe klienditeeninduse telefon 614 0207, e-posti aadress e-pood@aatrium.ee