Meie toodete tarnimisel kasutame mitmesuguseid pakendeid, näiteks pappi, kilet ja plastpakendeid. Soovime, et need ei lõpetaks oma elu looduses, vaid leiaksid tee tagasi ringlusesse. Allpool saad lugeda, kuidas korrektselt käsitleda meie toodetest järele jäänud pakendit.
Paber- ja kartongpakend on soovitatav koguda teistest pakendimaterjalidest eraldi. Sellisel juhul on võimalus rohkem pakendijäätmed ringlusse võtta. Kui piirkonnas puudub võimalus paber- ja kartongpakendit eraldi mahutisse panna, siis võib selle panna segapakendi mahutisse.
Paber- ja kartongpakendi mahutisse võib panna:
Plastpakend on soovitatav koguda teistest pakendimaterjalidest eraldi. Sellisel juhul on võimalus rohkem pakendijäätmed ringlusse võtta. Kui piirkonnas puudub võimalus plastpakendit eraldi mahutisse panna, siis võib selle panna segapakendi mahutisse.
Plast- ja metallpakendi ning joogikartongi mahutisse võib panna:
Vastavalt Tallinna jäätmehoolduseeskirjale on sul soovi korral võimalik meile tagastada ostetud kauba pakend ja pakendijäätmed. Võtame need müügikohas vastu tasuta ning hoolitseme nende keskkonnasõbraliku käitlemise eest.
Eesti Elektroonikaromu on tootjavastutusorganisatsioon, mis tegeleb üle Eesti vana elektroonika, kasutatud patareide ja akude kogumise korraldamisega. Nende hallatav kogumisvõrgustik katab kogu riigi ning tarbijatel on võimalik viia oma elektroonikaromud, vanad akud ja kasutatud patareid kogumispunktidesse tasuta.
Kõik kogumispunktidesse toodud elektroonikaseadmed, akud ja patareid suunatakse edasisse käitlusse ja taaskasutusse vastavalt kehtivatele õigusaktidele.
Kui tegemist on keskkonnale ohtlike jäätmetega, tuleb need taaskasutusse suunata kas ohtlike jäätmete kogumisringi kaudu või anda üle vastava käitlusloa omavale ettevõttele.
Eesti Elektroonikaromu kaudu on võimalik korrektselt ja keskkonnasõbralikult ära anda nii vana elektroonikat kui ka erinevat tüüpi akusid ja patareisid, mis on oma kasutusea lõpp-punkti jõudnud.